LOGO FOMT

HP Nadbor
Wyb. Wyspiańskiego 27
50-370 Wrocław

tel. +48 882 116 779

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pod patronatem FOMT

logotyp i tło

AVIA-PROJEKT logo

Zamów bezpłatny biuletyn

Chojcan Antoni bAntoni Chojcan, płk. pil., przez wiele lat kierownik Aeroklubu Wrocławskiego, budowniczy centrum szkolenia lotniczego w Krośnie i lotnictwa gospodarczego w Polsce, skutecznie zabiegał o stworzenie specjalizacji lotniczej na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, pomysłodawca wielu imprez lotniczych, m.in. zawodów spadochronowych O Błękitną Wstęgę Odry, Rajdu Samolotowego Dziennikarzy i Pilotów, działacz Wrocławskiego Klubu Seniorów Lotnictwa.

bakos mieczyslawMieczysław Bakoś, ur. w 1932 w Poznaniu, absolwent Wydziału Lotniczego Politechniki Warszawskiej (1956), pracował w WSK Kalisz, w CZLC – IKCSP okręg XIV Kalisz. Pilot szybowcowy Aeroklubu Poznańskiego (1952-1953) i Warszawskiego (1953-1956, pilot szybowcowy i samolotowy Aeroklubu Ostrowskiego (1957-1997).

Bisek AdamAdam Bisek, wybitny działacz społeczny, przedsiębiorca, pilot, zabytkową cegielnię na wrocławskich Żernikach przysposobił do roli unikatowej restauracji – ośrodka konferencyjnego, siedziby Klubu Lotniczego „Loteczka”, miejsca kultywowania lotniczej tradycji. W Orlim Gnieździe zbudował hotel - Dom Kosmonauty, stworzył lotniczy skansen i Aleję Chwały Lotnictwa Polskiego.

Blasiak StanislawStanisław Błasiak, mgr inż. elektronik, emerytowany pilot PLL LOT, pilot szybowcowy i samolotowy od 52 lat (nalot na szybowcach 1710 godzin, na samolotach 15984). Zdobył złotą odznakę szybowcową z trzema diamentami, instruktor lotniczy I klasy, autor kilkuset artykułów i not prasowych dokumentujących epizody dziejów lotnictwa polskiego, założyciel Klubu Lotników „Loteczka”.

 

Stanisław Błasiak, mgr inż. elektronik, emerytowany pilot PLL LOT, pilot szybowcowy i samolotowy od 52 lat (nalot na szybowcach 1710 godzin, na samolotach 15984). Zdobył złotą odznakę szybowcową z trzema diamentami, instruktor lotniczy I klasy, autor kilkuset artykułów i not prasowych dokumentujących epizody dziejów lotnictwa polskiego, założyciel Klubu Lotników „Loteczka”.

Brodka WitoldWitold Bródka, emerytowany elektroenergetyk, pilot szybowcowy I klasy (złota odznaka z trzema diamentami) o nalocie sięgającym, tylko na szybowcach 2000 godzin, skoczek spadochronowy I klasy (600 skoków).

Agnieszka J CieslikowaAgnieszka J. Cieślikowa, dr hab., pracownik naukowy Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Historyk związany z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, autor wielu publikacji, m.in. książek „Ochotnicza legia kobiet 1918 – 1922”, Warszawa 1998 (historii pierwszej kobiecej regularnej formacji wojskowej w Polsce, której odziały w latach 1918-1922  walczyły o Lwów i Wilno) i monografii płk. Januarego Grzędzińskiego (O człowieku, który się nie zgadzał, Warszawa 2009), inżyniera, publicysty, pisarza, absolwenta (1914) paryskiej Ėcole Supérieured’Aéronautique, jednego z twórców lotnictwa odrodzonej Polski.